رد کردن لینک ها

اولین دوره آموزشی uxbook چگونه برگزار شد؟

 

اولین دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری uxbook   با همکاری ‌موسسه آموزش عالی ارژنگ  در ماه مهر 1397  برگزار شد. در این دوره 22 نفر شرکت کردند و توسط مدرسین خبره و با تجربه uxbook  ، آقایان حامد گل جان اکبری و رضا کیا (عضو تیم ux  بانک ملی شرکت داده ورزی سداد) به دانشجویان در 30 ساعت (5 جلسه 6 ساعته ) و در قالب تیم های پنج نفره فرایند طراحی تجربه کاربری آموزش داده شد.

 

هدف اصلی این دوره آموزش طراحی تجربه کاربری در قالب پروژه های عملی بود.برای این منظور  4 پروژه با عناوین زیر تعریف شدند :

·       سامانه املاک و مستغلات

·       سامانه خدمات حیوانات

·       سامانه خدمات گردشگری

·       سامانه گل فروشی آنلاین

دانشجویان در گروه های 5 تا 7 نفره مشغول به انجام فعالیت هایی شدند که در بخش تئوری یاد گرفتند و مدرسین بر کار بچه ها نظارت داشتند و آنها را راهنمایی می کردند. همچنین 4 گروه برای پروژه ها و 1 گروه اصلی برای هماهنگی همگی دانشجویان تشکیل در تلگرام شد.

همفکری برای انجام پروژه ها به دانشجویان کمک کرد تا مطالب دوره را بیشتر بررسی کنند و در آموخته های خود بیشتر عمیق بشوند. در این دوره در شروع کلاس یک بسته شامل خوکار، دفتر شطرنجی طراحی و کارت حضور در جلسه از سمت ‌موسسه آموزش عالی ارژنگ  ارائه شد. و همچنین در ادامه بسته طراحی اسکچ در اواسط دوره در اختیار دانشجویان قرار گرفت تا در بخش کارگاهی دوره به طراحی بپردازند.

در این دوره کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” به عنوان هدیه و رفرنس مطالب دوره به دانشجویان هدیه داده شد. در جلسه پایانی فرصت ورود دانشجویان به بازار کار    استودیو رهنو  مطرح شد. استودیو رهنو اولین استودیو جامعه-محور تحقیقاتی طراحی تجربه کاربری  در ایران هست که بستر طراحی تیمی تجربه کاربری برای کسب و کارها و یادگیری و آموزش طراحان رو ایجاد کرده.

 

دانشجویانی که در دوره های تجربه کاربری uxbook  شرکت می کنند این فرصت رو پیدا می کنند که با شرکت در چالشی که در پایان دوره توسط مدرسن مطرح میشه در آزمون ورودی استودیو رهنو  شرکت کنند. در پایان دوره راه های ارتباطی داشنجو با اساتید و مجموعه uxbook  حفظ میشه و کانال ها رو گروه هایی که در طول دوره تشکیل شدن به فعالیت خودشون ادامه میدن.

 در پایان از  همکاری های خوب  ‌موسسه آموزش عالی ارژنگ  و بخصوص از زحمات وتلاش های جناب شهرام انهاری عزیز و جناب دهقان برای برگزاری اولین دوره آموزشی uxbook  تشکر می کنیم و امیدواریم که همیشه در تمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشند.

بازگشت به بالای صفحه